Voorjaarswandeling Langs De Linge

Voorjaarswandeling langs de Linge

Datum: 11 mei. 2025
Tijd: 11:00


Op zondag 11 mei 2025 om 11:00 uur organiseert IVN RijnWaal een circa 2 uur durende natuurwandeling in langs de Linge bij Bemmel. De excursie start vanaf de splitsing Karstraat/Lingefietspad ter hoogte van Scanabouw, Nijverheidstraat 2, 6851 EJ in Huissen en wordt geleid door onze natuurgidsen Anja Straver en Ben Brouwer.

Langs de bermen bij de oever van de Linge is het al jaren goed toeven. Ieder jaar mogen we hier genieten van keizer libellen of blauwe weidebeek juffers die eitjes afzetten in het water. Een fraaie schijnbok, St Jans vlinders en wilde bijen en hommels doen zich daar te goed aan een keur van prachtige bloemen.

De tere schoonheid van deze niet alledaagse soorten moet je wel raken. Zullen ze er dit jaar nog zijn? Of zijn de bermen te vroeg gemaaid? Zingt de kleine karekiet in het riet? En hoeveel soorten watervogels kunnen we ontdekken?  Waarom kunnen deze soorten hier gedijen en wat hebben de insecten, bloemen en vogels elkaar te bieden? Hoe vormen ze een levensgemeenschap? De antwoorden op die vragen zullen door onze gidsen worden gegeven.

  • Denk aan waterdichte schoenen of laarzen en vergeet uw verrekijker niet.
  • Deelname is gratis. Een vrijwillige bijdrage (voor IVN RijnWaal) wordt op prijs gesteld.
  • Deelname aan onze excursies is op eigen risico

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *